گردشگری

کل اخبار:124

 • ۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۱۴:۰۰

  آیین رونمایی از کتاب «محرم از نگاه گردشگران فرنگی» با حضور بهمن نامورمطلق

  مراسم رونمایی از کتاب «محرم از نگاه گردشگران فرنگی» به روایت و تصویرگری مهدی تمیزی، عصر پنجشنبه هفتم آبان (1394) با حضور بهمن نامورمطلق در حمام تاریخی دردشت اصفهان برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۳:۵۰

  سفر موسیقایی کشور اسپانیا برگزار می‌شود

  تور موسیقی فلامنکو، قرون وسطی و فولکولوریک با هدف شناخت موسیقی در بافت فرهنگی، اجتماعی اسپانیا با همکاری خانه موسیقی برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۴:۱۰

  معرفی کتاب توسعه گردشگری شهری

  امروزه این یادمان‌های تاریخی و تمدنی بشر به همراه سایر جاذبه‌های شهری؛ مانند مراکز خرید و پذیرایی و...، مجموعۀ متنوعی از قابلیت‌های گردشگری را در خود جای داده‌اند که در صورت توجه و هدایت مناسب می‌تواند به ارتقای گردشگری و در نتیجه توسعۀ شهری بینجامد.

 • ۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۱۵:۲۰

  اورامانات بهشت گمشده ايران

  واژه اورامان یا هورامان از دو بخش اهورا و مان به معنى خانه، جایگاه و سرزمین تشکیل شده است. اورامان یعنى سرزمین اهورایى و جایگاه اهورا مزدا. هور در اوستا به معنى خورشید است.

 • ۱۳۹۴-۰۶-۰۳ ۱۲:۳۲

  گردشگری در دوره پساتحریم

  اکنون یکی از بهترین فرصتهای تاریخی کشور در طول ۳۷ سال پس از انقلاب است که می‌توان روی بازار گردشگرفرست کشورهای غربی سرمایه‌گذاری کرد. یادمان باشد این حق هزاران هتلدار، هزاران راهنمای تور گردشگری، هزاران فعال شبکه‌های حمل و نقل، هزاران تولیدکننده صنایع دستی و هزاران فعال دیگر حوزه‌های مرتبط با گردشگری است که بخشی از زیان ناشی از رکود گردشگری خارجی در سالهای گذشته را جبران کنند. این حق مردم ایران، سرزمین ایران و فرهنگ و تمدن ایران است که کمی بهتر و واقعی‌تر به دنیا شناسانده شود.

 • ۱۳۹۴-۰۵-۱۳ ۱۱:۳۰

  نظر گردشگر آمریکایی درباره "حجاب" ایرانی‌ها

  «زنان مسلمان با حجاب چادر مشکی همیشه خشک‌، جدی و با دافعه به نظرم می‌آمدند‌، اما وقتی به آنها لبخند زدم و سلام کردم‌، دیدم آنها نیز با لبخند سلام مرا پاسخ دادند و خوش‌آمد گفتند. حجاب دیگر در نظرم زندان نیست.»

 • ۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۸:۰۰

  فراخوان شرکت در ۱۰ نمایشگاه بین المللی گردشگری داده شد

  سازمان میراث فرهنگی فراخوان حضور دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه ها، موسسات و فعالان گردشگری را در ده نمایشگاه بین المللی گردشگری داد.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۰

  آبادانی یک شهر دیگر ترکیه به لطف ایرانی‌ها

  پس از آن که ایرانی‌ها با سفرهای متعدد و پرداخت هزینه‌های اضافی سبب آبادانی برخی شهرهای ترکیه بویژه در جنوب این کشور شده‌اند، اکنون مقاصد نوظهور دیگری در ترکیه منتظر آمدن گردشگران ایرانی و آبادانی بیشتر هستند.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۷:۲۰

  انجمن صنفی راهنمایان گردشگری هرمزگان تاسیس شد

  انجمن صنفی راهنمایان گردشگری هرمزگان با برگزاری نخستین مجمع عمومی و با انتخاب بازرسان و اعضای هیات مدیره تاسیس شد.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۰:۵۰

  یک عکاس ژاپنی: ایران مورد بی‌مهری رسانه‌ها است

  عکاس و خبرنگار فوکوشیما گفت: ژاپنی‌ها مشتاق هستند ایران را ببینند و اگر تحریم‌ها لغو شود، با ورود این توریست‌ها تا چندین سال اقتصاد ایران متحول می‌شود.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۰

  پرونده های شوش و میمند در کمیته میراث جهانی ارزیابی می شوند

  معاون میراث فرهنگی و هیات همراه به منظور شرکت در سی و نهمین نشست کمیته میراث جهانی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) امروز عازم آلمان شد.

 • ۱۳۹۴-۰۴-۰۸ ۱۰:۱۰

  قحط‌الرجال در تهران

  ۲۰ روز از استعفای معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گذشته، اما هنوز شخصی در این معاونت منصوب نشده است.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۵:۱۰

  سود ۳ میلیارد پوندی انگلیس از گردشگری موسیقی

  دوستداران موسیقی که برای حضور در کنسرت‌ها و رویدادهای موسیقی به انگلیس سفر می‌کنند، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳ میلیارد پوند به اقتصاد این کشور کمک کردند.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۷:۳۰

  داستان‌های احمد محمود، محور گردشگری ادبی خوزستان می‌شود

  دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان از برگزاری نخستین جشنواره ادبی در این استان، براساس داستان‌های احمد محمود خبر داد.

 • ۱۳۹۴-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۰

  جایگاه ۴۰ کشور بازار هدف گردشگری ایران مشخص شد

  معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: جایگاه ۴۰ کشور بازار هدف ایران با رتبه بندی بر اساس شاخص هایی از جمله درآمد سرانه، تعداد گردشگران خروجی، سطح روابط سیاسی و اقتصادی و حجم مبادلات بازرگانی در سه گروه اولویت مشخص شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۱:۴۰

  شهروندان کدام کشورها شیفته ایران هستند؟

  یک میلیون و ۹۷۷ هزار گردشگر در سال ۲۰۱۳ از خاورمیانه به ایران سفر کردند و سهم گردشگران این منطقه از کل بازار گردشگری ورودی ایران ۴۱.۴۵ درصد بوده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۶:۰۰

  نمایه آماری گردشگری ایران

  مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: ترکیه، عراق، عربستان به ترتیب اصلی‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان را تشکیل می‌دهند و ایرانی‌ها بیشترین هزینه را در خارج از کشور صرف تورهای گردشگری می‌کنند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۴۰

  گردشگردوست‌ترین کشور دنیا کدام است؟

  فروم اقتصاد جهانی رده‌بندی جدیدش را منتشر کرده و در آن اسپانیا رتبه اول را به عنوان کشور دوست‌دار گردشگر به دست آورد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۶ ۱۲:۴۰

  معرفی دو بورس دکترا در حوزه گردشگری

  دانشگاه مودول (MODUL University Vienna) در وین اتریش برای سال ۲۰۱۵ بورس دکترای گردشگری با محوریت گردشگری شهری ارائه می‌دهد.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۰

  امنیت گردشگران خارجی در ایران چگونه تامین می شود؟

  آیین نامه ارتقای امنیت گردشگران خارجی چندی پیش تصویب شد اما تنها اطلاعات منتشر شده از آن حاکیست که قرار است این طرح محرمانه، وظایف بین دستگاهها را در ارتقای امنیت گردشگران خارجی هماهنگ کند.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۷:۴۰

  میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه

  کتاب میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه، از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول آن به بحث در مورد بنیان های مفهومی، مباحثات و پارادایم ها در حوزه میراث و گردشگری میراث در جهان در حال توسعه می پردازد. چهار فصل اول کتاب به وسیله به وسیله دالن تیموثی و جیان نیاوپان نگاشته شده و فصل های بخش دوم توسط کارشناسان حوزه میراث که دارای تجربه تحقیقاتی فراوان درباره ی مسائل میراث در مناطق مختلف هستند به تحریر درآمده اند. این کتاب در 14 فصل و 382 صفحه گردآوری شده است.

 • ۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۱۱:۰۰

  ۹ مجوز نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری در خارج از کشور صادر می شود

  ۹ مجوز نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری در خارج از کشور طی مراسمی صادر می شود پیش از این مدیرکل بازاریابی گردشگری از ایجاد ۴۰ کانون اطلاع رسانی خبر داده بود.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۱۰:۰۰

  ایران برای جذب یک میلیون گردشگر چینی در سال تلاش می کند

  مسوول غرفه جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری چین موسوم به 'سی.او.تی.تی.ام' از تلاش دست اندرکاران صنعت گردشگری کشور جهت جذب یک میلیون گردشگر چینی در سال خبر داد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۱۴:۱۰

  گاوداری در مجاورت مرکز گردشگری!

  حدود ۷۰۰ متریِ کاروانسرای تاریخی «پا سنگان»، مجوز راه‌اندازی یک گاوداری جدید را داده‌اند، کمی دورتر از سه مرغداری و در چند قدمی مرکز پذیرایی و گردشگری «پاسنگان» در استان قم!

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۲:۰۰

  گردشگری صنعتی بدون دود/ توریسم رونق یابد

  مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری بابیان این که گردشگری صنعتی بدون دود (سبز) و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است، گفت: فضاهای کسب و کار در کشور باید متناسب با تغییرات و افزایش تقاضا باشد و امیدواریم اقتصاد مبتنی بر گردشگری رونق بیشتری بگیرد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۶:۳۰

  استاندار بوشهر خواستار ایجاد رشته‎های گردشگری در واحدهای دانشگاه آزاد شد

  استاندار بوشهر درهشتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی این استان خواستار ایجاد رشته های جدیدی درحوزه گردشگری در واحد های دانشگاه آزاد این استان شد.

 • ۱۳۹۴-۰۱-۲۲ ۱۰:۰۰

  ورود قطار گردشگری بین المللی به کشور از طریق مرز ریلی رازی خوی

  نخستین قطار گردشگری بین المللی در سال جدید روز پنجشنبه از طریق راه ریلی رازی خوی در شمال آذربایجان غربی وارد کشور اسلامی ایران شد.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۰

  فقدان نگاه قانونمند در گردشگری

  رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری در مجلس با بیان اینکه گردشگری ایران به صورت فله‌ای یعنی بدون ضابطه و قانونمند اداره می‌شود، گفت: فقدان نگاه قانونمند عامل توقف گردشگری است.

 • ۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۸:۳۰

  انتقال پرونده تخلف بزرگ به مراجع قضایی/ دستاوردهای گردشگری سال۹۳

  رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: پرونده شرکت توسعه گردشگری را به عنوان پرونده مفسده اقتصادی به تمام مراجع نظارتی قضایی و بازرسی انتقال داده ام چرا که طبق اصل ۴۴ واگذاری این شرکت لغو شده است .

 • ۱۳۹۳-۱۲-۲۱ ۱۰:۲۰

  490 هزار گردشگر خارجی از پایانه های مرزی آذربایجان غربی وارد کشور شده اند

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: 490 هزار گردشگر خارجی امسال از طریق پایانه های مرزی این استان وارد کشور شده اند.