مراد فرهادپور

کل اخبار:64

 • اسلامی-فرهادپور ۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۲۰

  مراد فرهادپور/ مازیار اسلامی؛

  در باب چهره‌سازی‌های فیسبوک

  خيره‌شدن به «فيس» ديگری بزرگ و بيان خوشحالی يا هراس از بالا و پايين رفتن لايک‌ها، گم‌کردن خود در فانتزی های ابلهانه ديگران و دو دستی چسبيدن به شايعات، حسادت‌ها، فحاشی‌ها،‌ عشوه‌ها، ‌عقده‌گشايی‌ها، ‌توهمات يا هر تخته‌پارۀ ديگری برای غرق‌نشدن، سرنوشتی است که حتی دهاتی‌های ساکن در دامنه «قصر» رمان کافکا نيز به گنديده و خوفناک بودن آن واقفند.

 • فرهادپور- اعتماد ۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۱۰:۲۲

  گزارشی از سمینار «ملاحظاتی پیرامون وضعیت فلسفه در ایران»؛

  وخامت حال فلسفه

  سمینار «ملاحظاتی پیرامون وضعیت فلسفه در ایران» که در شرایطی نامناسب برگزار شد، باعث گردید تا مراد فرهادپور وضعیت فلسفه را با وضعیت این جلسه مقایسه کند و بگوید: «بی‌نظمی و شلوغی در برگزاری مراسم امروز به اندازه کافی نشانگر وضعیت وخیم فلسفه در ایران است.»

 • ۱۳۹۲-۱۲-۰۱ ۱۴:۲۲

  سخنرانی مراد فرهادپور و شاپور اعتماد درباره وضعیت فلسفه در ایران

  به همت مؤسسه مطالعات سیاسی اقتصادی پرسش، نشست ملاحظاتی پیرامون وضعیت فلسفه در ایران با سخنرانی مراد فرهادپور و شاپور اعتماد امروز برگزار می شود.

 • مراد فرهادپور ۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۰۸:۰۲

  خوانشی انتقادی بر آراء مراد فرهادپور؛

  تفکر سانتریفیوژی

  مراد فرهادپور با تأسی از عامل بیرونی پسامدرنیته، «خصیصه­‌ی سانتریفیوژی» برای خود دست‌وپا کرده است؛ بدین معنی که وی یک هویت فکری گریز از مرکز و بی­‌ثبات دارد و ذرات بی­­‌شماری از هویت­‌های «پاره‌پاره» در فرهادپور گرد آمده است که در چند حوزه­‌ی گوناگون به فعالیت می‌­پردازد. چنین خصیصه­‌ای البته نه تنها نکوهیده نیست، بلکه جذاب و کارگشا نیز هست، اما نکته­‌ی مهم...