اخلاق

کل اخبار:335

 • ۱۳۹۲-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۱

  شهین اعوانی: نگرانی امروز باید بحث اخلاق در جامعه باشد

  عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت: نگرانی اصلی ما این روزها باید در جامعه بحث اخلاق باشد، چرا که بسیاری از بی‌اخلاقی‌ها را در جامعه شاهد هستیم و باید آن‌ها را ریشه‌کن کنیم.

 • ۱۳۹۲-۰۹-۱۸ ۱۴:۳۱

  اقدامات پژوهشکده «اخلاق حرفه‌ای»؛ الگوی موفق اخذ معارف در علوم انسانی

  عموعابدینی با اشاره به فعالیت‌های این دانشگاه در زمینه علوم انسانی، فعالیت‌های انجام گرفته در زمینه اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه تهران را الگویی موفق از اخذ معارف در علوم انسانی و خدمات‌رسانی به جامعه معرفی کرد.

 • ۱۳۹۲-۰۹-۱۸ ۱۱:۴۸

  حجاب درايران باستان؛ از پوشیده رویی خواهران جمشید تا وصف دختران ترک درشاهنامه

  حجاب و پوشیده بودن زن از دوران‎های باستان در نزد ایرانیان يك نوع ارزش اخلاقی بوده و به همین دلیل به تدريج به صورت سنت ملی و هنجار اجتماعی درآمده است.

 • ۱۳۹۲-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۵

  ارزش‌های اجتماعی به روایت قرآن

  تخلق به اخلاق الهی آن است که ما نیز در روابط اجتماعی بر هم نوعان سخت نگیریم. به کسانی که شایستگی دارند و از آسان گیری ما سوء استفاده نمی‌کنند، آسان گیریم.

 • استاد و دانشجو ۱۳۹۲-۰۹-۱۷ ۰۹:۳۴

  آسیب‌شناسی قواعد تنظیم کننده تعاملات دانشگاهی در ایران؛

  رشد مقالات استاد-دانشجویی؛ علت یا معلول رکود علمی

  نقدهایی که متوجه افت کیفیت در علوم انسانی و اجتماعی و به‌طورکلی نظام دانشگاهی است، ریشه‌ی این بحران را بیشتر در فضای جامعه و قواعد تنظیم‌کننده‌ی کنش در نهاد علم جست‌وجو کند، نه اینکه با حمله به الگوی تعامل و همکاری استاد و دانشجو که یک الگوی نهادی‌شده و معتبر در نظام دانشگاهی کشورهای مختلف است، فضایی از بدبینی و سوءتفاهم ایجاد کند.