شناسهٔ خبر: 24936 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

راه‌اندازی کرسی دکترای ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان از راه‌اندازی کرسی دکترای ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان خبر داد.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از ایسنا؛ دکتر "محمد صادق بصیری" در نشست هم‌اندیشی فعالان کتاب حوزه ایثار و شهادت که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان برگزار شد؛ افزود: باید با کاربردی کردن اسناد دفاع مقدس، فضای ایثار و شهادت را به نسل امروز منتقل کنیم.

 

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان خاطر نشان کرد: استان کرمان بیشترین اسناد را در حوزه دفاع مقدس جمع‌آوری و مواد خوبی به صورت مدرن آماده کرده ولی در حوزه تالیف و تدوین عقب است.

 

بصیری اظهار کرد: از ده سال پیش دبیرخانه کنگره ادبیات پایداری در دانشگاه شهید باهنر کرمان راه‌اندازی شده و در پی آن کرسی کارشناسی ارشد این رشته نیز راه افتاد و در حال حاضر آمادگی داریم سال تحصیلی آینده، کرسی دکترای ادبیات پایداری را نیز در دانشگاه شهید باهنر داشته باشیم.

 

وی انتشار مجله علمی پژوهشی "ادبیات پایداری" را از دیگر فعالیت‌های مرتبط دانست و افزود: آنچه مهم است تهیه، تالیف و تدوین متن برای کلاس‌ها و رشته‌ها می‌باشد.

 

معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان از نویسندگان حوزه دفاع مقدس درخواست نمود تالیفات خود را هدفمند، مرتبط و به سمت جنبه‌های آموزشی سوق دهند و مطالب دارای نظم جامع و منطقی باشند.

نظر شما