شناسهٔ خبر: 45962 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

استقبال مسلمانان چین از کتاب‌های حوزه تاریخ، فلسفه و معارف اسلامی

عناوین کتاب‌های حوزه تاریخ، فلسفه و معارف اسلامی که در غرفه ایران در نمایشگاه پکن به نمایش درآمده مورد توجه و استقبال مسلمانان چین قرار گرفته است.

نمایشگاه کتاب پکن

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛  بیش از ۳۰ عنوان کتاب مذهبی توسط نمایندگی جامعه المصطفی در نمایشگاه کتاب پکن در غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایش گذاشته شده است که مورد توجه مسلمانان چین قرار گرفته است.

از جمله این آثار می‌توان به ترجمه قرآن کریم به زبان چینی اثر مترجم چینی آقای سلیمان بای جسو، نهج البلاعه اثر شمس الدین جانگ جیهوا، آداب سفر حج خانم حلیمه ما، صحیفه سجادیه، منشورعقاید، علوم قرآن، مجله ویژه حضرت زهرا، عقاید اهل بیت (ع) و رساله حقوق اشاره کرد.

در این دوره از نمایشگاه در غرفه ایران که به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا شده است کتابهای ایرانشناسی نیزتوسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پکن  و ۷۵ عنوان کتابهای کودک از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انتشارات علمی و فرهنگی که قابلیت عرضه در بازار گسترده کشور چین را دارند، عرضه شده است.

نمایشگاه کتاب پکن امروز ۷ شهریور ماه به کار خود پایان می‌دهد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان و براساس تفاهمنامه تبادل غرفه رایگان با نمایشگاه پکن در این دوره از نمایشگاه در غرفه به مساحت ۱۸ مترمربع حضور داشت.

نظر شما