شناسهٔ خبر: 31391 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران ۴ اردیبهشت برگزار می‌شود

مدیر آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر، فریده داودی افزود: این دوره، ششمین دوره المپیاد در مقطع سطح دو و دومین دوره المپیاد در مقطع سطح سه به شمار می‌آید.

وی زمان برگزاری المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران را جمعه چهارم اردیبهشت ذکر کرد و ادامه داد: در این روز ۱۰۷ نفر از راه‌یافتگان به مرحله کشوری المپیاد در شهر قم به رقابت خواهند پرداخت.

داودی اظهار کرد: این طلاب در پنج گروه شامل طلاب شاغل به تحصیل در پایه‌های تحصیلی دو، سه و چهار در مقطع عمومی سطح دو (کارشناسی) و طلاب رشته‌های فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآنی در مقطع عالی سطح سه (کارشناسی ارشد) به رقابت خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: ۶هزار و ۴۶ نفر برای شرکت در مرحله مدرسه‌ای این مسابقات ثبت نام کرده بودند که از این میان هزار و ۴۲۲ نفر به مرحله استانی راه یافتند و از میان آنها نیز ۱۰۷ نفر در مرحله کشوری به رقابت می‌پردازند.

مدیر آموزش عمومی و تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه طلاب در مرحله کشوری المپیاد طی دو ساعت به ۱۰۰ سئوال چهارگزینه‌ای پاسخ خواهند داد، گفت: به نفرات اول تا سوم مرحله کشوری که ۸۰ درصد امتیاز این مرحله را کسب کنند جوایزی تعلق خواهد گرفت و در جشنواره برترین‌های حوز‌ه‌های علمیه خواهران از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد. نتایج این المپیاد ۱۴ اردیبهشت‌ماه اعلام خواهد شد.

وی هدف از برگزاری المپیاد علمی حوزه‌های علمیه خواهران را ایجاد و افزایش انگیزه مطالعه در بین طلاب، ایجاد رقابت سازنده بین طلاب و واحدهای آموزشی، ارزیابی سطح علمی طلاب و نیز واحدهای آموزشی خواهران، ایجاد زمینه پیشرفت علمی و شکوفایی استعدادهای طلاب و شناخت طلاب ممتاز و استعدادهای درخشان به منظور ارائه خدمات ویژه به آنها و طراحی برنامه‌های خاص ذکر کرد.

نظر شما