شناسهٔ خبر: 24930 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

حداد عادل از کم شدن سکه‌های جایزه جلال اظهار بی‌اطلاعی کرد

عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: تا جایی که من اطلاع دارم، موضوع کاهش سکه‌های جایزه جلال در شورای انقلاب فرهنگی مطرح نشده و اگر وزارت ارشاد به دلیل محدودیتی جایزه را تقلیل داده می‌توانست این را در شورا مطرح کند.

به گزارش فرهنگ امروز به نقل از فارس؛ غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان زبان فارسی ، در مورد کاهش جوایز ادبی جلال آل احمدگفت: موضوع تا جایی که من اطلاع دارم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشده است، اگر وزارت ارشاد به هر دلیلی و به خاطر مسائل مالی و محدودیت‌های موجود جایزه جلال را تقلیل داده می‌تواند این مسئله را در شورا مطرح کند تا در آنجا کمکی به این مسئله شود.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تا جایی که اطلاع دارم مطرح شدن این موضوع در صورتجلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را در یاد ندارم به هرحال رسم نیست که جایزه‌ای تقلیل پیدا کند، معمولاً جوایز افزایش می‌یابند ولی کاهش نمی‌یابند.

وزارت ارشاد پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل همسان نبودن سکه‌های جایزه جلال با دیگر جوایز ادبی، تعداد آن را از 110 سه به 30 سکه تقلیل داده است، و وزیر ارشاد نیز دلیل این کار را زیاد بودن تعداد سکه‌ها دانست.

نظر شما