شناسهٔ خبر: 21508 - سرویس دیگر رسانه ها
نسخه قابل چاپ

دانشجویان نخبه متأهل وام ودیعه مسکن می‌گیرند

براساس دستورالعمل پرداخت وام ودیعه مسکن متاهلی نخبگان، دانشجویان نخبه متاهل برای هر مقطع تحصیلی فقط یکبار می توانند از وام ودیعه مسکن نخبگان استفاده کنند.

به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از مهر، صندوق رفاه دانشجویان در بخش‌نامه ای به منظور حمایت از نخبگان متاهل، با همکاری بنیاد ملی نخبگان، به نخبگان متاهل که دارای معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان بوده و در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی شاغل هستند وام ودیعه مسکن نخبگان تعلق می گیرد.

دراین بخشنامه از دانشگاه‌ها خواسته شده است در اسرع وقت نسبت به اجرای فرایند پرداخت این وام به مشمولین اقدام کنند. پیش از ابلاغ این بخشنامه وام ودیعه مسکن به نخبگان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تعلق می گرفت. برخی از بندهایی که در این بخشنامه به آن اشاره شده به شرح زیر است:

دستورالعمل پرداخت وام ودیعه مسکن متاهلی نخبگان

این وام به نخبگان متاهل که دارای معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان و فاقد خوابگاه باشند در قبال ارایه اجاره نامه رسمی پرداخت می شود. مبلغ وام بنا به تشخیص و  معرفی بنیاد ملی نخبگان تخصیص می یابد.

شرایط وام گیرندگان: 
تمام دانشجویان متاهل نخبه فاقد خوابگاه که مسکن اجاره ای در اختیار دارند می توانند از وام ودیعه مسکن نخبگان برای هر مقطع تحصیلی یکبار استفاده کنند. به دانشجویانی که جدا از همسر زندگی می کنند این وام تعلق نمی گیرد. دریافت وام ودیعه مسکن نخبگان و سایر وام های صندوق رفاه دانشجویان بلامانع است، منزل اجاره ای باید در شهر محل تحصیل باشد.

نحوه باز پرداخت وام :
دانشجوی دریافت کننده وام ودیعه مسکن می بایست قبل از انجام مراحل فارغ التحصیلی و یا ۶ ماه پس از عدم اشتغال به تحصیل (طی سنوات مجازمورد تایید بنیاد)نسبت به عودت وام ودیعه مسکن به صندوق رفاه دانشجویان با هماهنگی دانشگاه محل تحصیل اقدام کنند. صدور گواهی موقت پایان دوره تحصیلی دانشجو منوط به تسویه وام ودیعه مسکن نخبگان و طی سایر مراحل قانونی وزارت خواهد بود. در صورت عدم پرداخت وام ودیعه مسکن توسط دانشجو صندوق رفاه مطابق با ضوابط قانونی نسبت به اخذ ودیعه مسکن اقدام می کند.
 

برچسب‌ها:

نظر شما